صفحه در حال بارگذاري است
لطفا کمي صبر کنيد...
مگر میشه شما اینجا رو نبینید ؟ پس بهترین مکان جهت تبلیغات همینجاست .
جهت سفارش کلیک کنید
صفحه نخست كدهاي جاوا اسكريپت آموزش هاي کاربردی ترفندهاي ويندوز قالب وبلاگ بخش طراحی سفارش تبليغات تماس با ما
موضوعات

کدهاي جاوا اسکريپت
فـضـاي رايـگـان
قالب وبلاگ

آموزش Html
آموزش هاي کاربري
آموزش طراحي در فتوشاپ
آموزش تگ هاي ميـهن بلاگ
آموزش تگ هاي بــــلاگـــــــفا

ترفندهاي ويـنـدوز
ترفندهاي ياهو

كتاب هاي آموزشي
مركز دانلود
فونت

تصاوير و مطالب جالب
موزيک خــارجـــي
موزيک ايراني
فلش

برنامه هاي طراحي شده
نتايج نظر سنجي ها
اخبار سايت
عمومي

خبرنامه سايت
         
عضویت     لغوعضویت
قالب های طراحی شده

قالب هاي عمومي :

قالب C 130 ( ميهن بلاگ )

ديدن نمونه دريافت کد

قالب C 130 ( بلاگفا )

ديدن نمونه دريافت کد

قالب ريمام ( ميهن بلاگ )

ديدن نمونه دريافت کد

قالب ريمام ( بلاگفا )

ديدن نمونه دريافت کد

قالب اورنگ ( ميهن بلاگ )

ديدن نمونه دريافت کد

قالب اورنگ ( بلاگفا )

ديدن نمونه دريافت کد

آمار سايت
کاربران آنلاین : ۱
بازدیدهای امروز : ۱۸۴
بازدیدهای دیروز : ۱۱۴۰
بازدیدهای اين مـاه : ۶۵۴۳
بازدیدهای ماه قبل : ۱۱۴۱۹
بازدیدهای امـسال : ۳۱۳۹۳
بازدیدهای پارسـال : ۱۸۰۰۳۴
کل بازدیدها : ۸۶۶۹۸۷
خروجي سايت
 RSS 2.0 خروجی سايت توسط
 درس سيزدهم ( پايان ) : معرفي تگ هاي بخش نظرسنجي وبلاگ ( 3 ) ( آموزش تگ های میـهن بلاگ )
  

ادامه در يازدهم و دوازدهم : معرفي تگ هاي بخش نظرسنجي وبلاگ ( 1 ) و ( 2 )

 

قسمت ارسال مشخصات در حقيقت شامل چندين باكس توخالي به همراه توضيحاتي در جلوي هر باكس است كه هويت آن را براي بيننده تعيين مي نمايد و به منظور ارسال مشخصات كاربري تدارك ديده شده كه مي خواهد نظراتش را براي شما بيان كند . اين مشخصات عبارت هستند از نام نويسنده نظر ، آدرس صفحه شخصي ، آدرس ايميل نويسنده به همراه نظري كه وي مي خواهد براي شما ارسال نمايد .

 

3) قسمت ارسال مشخصات <newcomment>

اين تگ به عنوان يك تگ مادر در قسمت ارسال مشخصات در قالب نظر سنجي به كار مي رود . بنابر اين داراي تگ هاي فرزند نيز خواهد بود كه در مورد آنها توضيحات كامل داده خواهد شد . ذكر اين نكته ضروري است كه كليه تگ هاي ذيل در ميان تگ

 <newcomment>...</newcomment> قرار خواهند گرفت .

 

          تگ [namebox] :
تگ " جعبه نام " همانطور كه از نامش پيداست محلي است براي نوشتن نام و نام خانوادگي شخصي كه تمايل به ارسال نظرات خود براي شما در مورد مطلب خاصي را دارد . بنابراين جايگزين اين تگ يك جعبه توخالي است كه مي توان اندازه ، رنگ زمينه ، ميزان فونت ، رنگ فونت ، بوردرها و ... را نيز در آن تظيم كرد . در ادامه اين تگ مي توان از خصيصه اي با نام Value با مقادير دلخواه استفاده نمود كه تعيين كننده پهناي باكس مورد نظر خواهد بود . به عنوان مثال :
[(مقدار مورد نظر)=namebox value]
مكان استفاده از اين تگ هر جايي ميان دو تگ مادر <newcomment> .....</newcomment> خواهد بود .
توجه 1 :
به منظور تعيين ويژگي ها براي جعبه نام در ميهن بلاگ ، بصورت پيش فرض ، كلاسي به آن اختصاص داده شده است .  بدين مفهوم كه با ذكر نام اين كلاس در قسمت استايلهاي وبلاگ خود مي توانيد تمامي موارد ذكر شده و نشده را تغيير دهيد . نام اين كلاس همان "namebox" خواهد بود .

          تگ [webbox] :
تگ " جعبه آدرس " به منظور درج آدرس اينترنتي صفحه شخصي فردي است كه تمايل به ارسال نظرات خود براي شما در مورد مطلب خاصي را دارد . بنابراين جايگزين اين تگ يك جعبه توخالي است كه مي توان اندازه ، رنگ زمينه ، ميزان فونت ، رنگ فونت ، بوردر ها و ... را نيز در آن تظيم كرد . در ادامه اين تگ مي توان از خصيصه اي با نام Value با مقادير دلخواه استفاده نمود كه تعيين كننده پهناي باكس مورد نظر خواهد بود .  به عنوان مثال :
[(مقدار مورد نظر)=webbox value]
مكان استفاده از اين تگ هر جايي ميان دو تگ مادر <newcomment> .....</newcomment> خواهد بود .
توجه 2 :
به منظور تعيين ويژگي ها براي جعبه آدرس اينترنتي در ميهن بلاگ ، بصورت پيش فرض ، كلاسي به آن اختصاص داده شده است . بدين مفهوم كه با ذكر نام اين كلاس در قسمت استايلهاي وبلاگ خود مي توانيد تمامي موارد ذكر شده و نشده را تغيير دهيد . نام اين كلاس همان "webbox" خواهد بود .

          تگ [mailbox] :
جايگزين اين تگ يك جعبه توخالي است به منظور درج ايميل آدرس فردي كه تمايل به ارسال نظرات خود براي شما را دارد . كه مي توان اندازه ، رنگ زمينه ، ميزان فونت ، رنگ فونت ، بوردر ها و ... را نيز در آن تظيم كرد . در ادامه اين تگ مي توان از خصيصه اي با نام Value با مقادير دلخواه استفاده نمود كه تعيين كننده پهناي باكس مورد نظر خواهد بود. به عنوان مثال :
[(مقدار مورد نظر)=mailbox value]
مكان استفاده از اين تگ هر جايي ميان دو تگ مادر <newcomment> .....</newcomment> خواهد بود .
توجه 3 :
به منظور تعيين ويژگي ها براي جعبه ايميل آدرس در ميهن بلاگ ، بصورت پيش فرض ، كلاسي به آن اختصاص داده شده است . بدين مفهوم كه با ذكر نام اين كلاس در قسمت استايلهاي وبلاگ خود مي توانيد تمامي موارد ذكر شده و نشده را تغيير دهيد . نام اين كلاس همان "mailbox" خواهد بود .

          تگ [commentbox] :
يكي از مهمترين تگ هاي به كار رفته در اين قسمت تگ جعبه نظرات مي باشد . جايگزين اين تگ جعبه اي است توخالي به منظور درج نظرات فردي كه تمايل دارد تا آن را براي شما ارسال نمايد . همانند ديگر تگ هاي ذكر شده مي توان اندازه ، رنگ زمينه ، ميزان فونت ، رنگ فونت ، بوردر ها و ... را نيز در آن تظيم كرد .

 مكان استفاده از اين تگ هر جايي ميان دو تگ مادر <newcomment> .....</newcomment> خواهد بود .
توجه 4 :
به منظور تعيين ويژگي ها براي جعبه نظرات در ميهن بلاگ ، بصورت پيش فرض ، كلاسي به آن اختصاص داده شده است . بدين مفهوم كه با ذكر نام اين كلاس در قسمت استايلهاي وبلاگ خود مي توانيد تمامي موارد ذكر شده و نشده را تغيير دهيد . نام اين كلاس همان "CommentBOX" خواهد بود .

          تگ [savecookie] :
اين تگ به منظور ذخيره كردن اطلاعات نويسنده نظر به عنوان يك فايل كوكي است كه از دوباره كاري جلوگيري به عمل مي آورد وجايگزين آن يك تيك باكس خواهد بود . نحوه استفاده از آن به ترتيب ذيل مي باشد :
[(ذخيره شده اطلاعات شما)=savecookie value]

          تگ [privatecom] :
كاربران مي توانند نظرات خود را بصورت عمومي و يا خصوصي براي شما ارسال نمايد . با به كار بردن اين تگ ، امكال ارسال پيام خصوصي را براي كاربران فراهم خواهيد آورد . جايگزين اين تگ يك تيك باكس است و نحوه استفاده از آن به ترتيب زير خواهد بود :
[(ارسال خصوصي نظرات)=privatecom value]

          تگ هاي [submitbtn] و [resetbtn] :
جايگزين اين تگ ها دكمه اي خواهد بود كه به منظور ارسال نظرات نويسنده آن و يا پاك كردن آن به كار مي رود . مقدار نمايشي آن را مي توان با تعيين مقدار براي خصيصه Value در تگ هاي مورد نظر تغيير داد . همچنين شما مي توانيد با ذكر كلاس مرتبط با اين تگ ، فرمت هاي مختلفي را براي آن معرفي نماييد . مكان استفاده از اين تگ درست در پايين صفحه نظر سنجي ( بسته به سليقه كاربران) و در ميان دو تگ مادر <newcomment> .....</newcomment> خواهد بود . نحوه كاربرد آنها به عنوان مثال به ترتيب زير خواهد بود :
[(ارسال)=submitbtn value]
[(پاك كردن)=resetbtn value]


توجه 5 :
به منظور تعيين ويژگي ها براي دكمه ارسال و پاك كردن ، در ميهن بلاگ ، بصورت پيش فرض ، كلاسي به آن دو اختصاص داده شده است . بدين مفهوم كه با ذكر نام اين كلاسها در قسمت استايلهاي وبلاگ خود مي توانيد تمامي موارد ذكر شده و نشده را تغيير دهيد . نام اين كلاسها به ترتيب "SendBTN" و"resetbtn" مي باشد .
 


در نهايت نحوه استفاده از تگ هاي نام برده به عنوان مثال به صورت زير خواهد بود :


<newcomment>
[(33)=namebox value] : نام نويسنده نظر
[(33)=webbox value] : آدرس صفحه شخصي
[(33)=mailbox value] : آدرس ايميل
[commentbox] : نظرات

[(ارسال)=submitbtn value]
[(پاك كردن)=resetbtn value]
<newcomment/>
 

خوب دوستان بالاخره آموزش اين تگ هاي ميهن بلاگ با خير و خوشي تمام شد . اميدوارم توانسته باشم كمكي كوچك در سطح آموزشي دوستان عزيز كرده باشم . تا چند مطلب آينده در يك كتابچه آموزشي به صورت هوشمند اين تگ هاي رو جمع آوري ميكنم تا ديگه بريد كلي حال كنيد . درضمن نظرتونو در مورد اين سري آموزشي بيان كنيد . ممنون از همه شما دوستاننوشته شده توسط ساسان نوبخت در ساعت ۱۴:۰۰:۰۲ ۴
 درس دوازدهم : معرفي تگ هاي بخش نظرسنجي وبلاگ ( 2 ) ( آموزش تگ های میـهن بلاگ )
  

ادامه در يازدهم : معرفي تگ هاي بخش نظرسنجي وبلاگ ( 1 )

 

2) قسمت نظرات ارسال شده براي آن مطلب <blogcomments>
اين تگ به عنوان يك تگ مادر در قسمت نظرات ارسال شده ،  به كار مي رود . بنابر اين داراي تگ هاي فرزند نيز خواهد بود كه در مورد آنها توضيحات كامل داده خواهد شد . ذكر اين نكته ضروري است كه كليه تگ هاي ذيل در ميان تگ

 <blogcomments>...</blogcomments> قرار خواهند گرفت .

          تگ [author] :
تگ " نويسنده " بيانگر نام نويسنده نظر ارسال شده براي شما خواهد بود كه مي توان آن را مستقيما به وبلاگ همان شخص لينك داد و يا به همين صورت از آن استفاده كرد .

          تگ [web] :
اين تگ به خودي خود كاربردي ندارد و مي بايست به عنوان مقداري براي خصيصه HREF از تگ <A>...</A> در نظر گرفته شود . جايگزين اين تگ ، آدرس اينترنتي مربوط به صفحه شخصي فردي خواهد بود كه براي شما نظري را ارسال نموده است ( در صورتي كه آدرس وبلاگ يا وبسايت خود را در Web box وارد كرده باشد ) . نحوه استفاده آن نيز به صورت زير خواهد بود :


<a/> آدرس سايت <"[a href="[web>  و يا  <a href="[web]"> [author]</a>


          تگ [email] :
اين تگ را هم مي توان به صورت جداگانه و هم به عنوان مقداري براي خصيصه HREF از تگ <A>...</A> در نظر گرفت . جايگزين اين تگ ، آدرس اينترنتي مربوط به آدرس ايميل شخصي خواهد بود كه براي شما نظري را ارسال نموده است ( در صورتي كه آدرس ايميل خود را درMail box وارد كرده باشد ) . نحوه استفاده آن نيز به صورت زير خواهد بود :


<a/> ايميل به نويسنده <"[a href="Mailto:[email>  و يا   آدرس ايميل : [email]


          تگ [date] :
جايگزين اين تگ ،  تاريخ ارسال نظر براي شما را در بر خواهد داشت .

          تگ [comment] :
اصلي ترين تگ به كار رفته در اين قسمت تگ كامنت است كه جايگزين آن متني خواهد بود كه نويسنده نظر ، آن را در قسمت كامنت باكس وارد نموده و پس از آن دكمه ارسال را كليك كرده است .

 

 

در نهايت نحوه استفاده از تگ هاي اين قسمت به شكل زير خواهد بود :

 

<blogcomments>
نام نويسنده نظر : [author]
<a/> آدرس سايت <"[a href="[web>
تاريخ ارسال نظر : [date]
[comment]
<blogcomments/>نوشته شده توسط ساسان نوبخت در ساعت ۱۶:۲۸:۰۹ ۴
 درس يازدهم : معرفي تگ هاي بخش نظرسنجي وبلاگ ( 1 ) ( آموزش تگ های میـهن بلاگ )
  

پس از بررسي تگ هاي قالب اصلي و آشنايي شما با نحوه استفاده از آنها ، به تگ هاي به كار رفته در قسمت قالب نظرسنجي خواهيم پرداخت . با اين توضيح كه قالب نظر سنجي را به 3 قسمت مجزا تقسيم بندي مي كنيم :


1) قسمت معرف مطلب ارسال شده
2) قسمت نظرات ارسال شده براي آن مطلب
3) قسمت ارسال مشخصات


كه به ترتيب به توضيح كامل و نحوه استفاده از آنها خواهيم پرداخت . براي شروع ، شما با تگ هاي به كاررفته در قسمت اول آشنا خواهيد شد .

 

1) قسمت معرف مطلب ارسال شده


          تگ [posttitle] :
جايگزين اين تگ ، عنوان مطلب ارسال توسط شما خواهد بود كه در قسمت نظر سنجي به نمايش در خواهد آمد و بسته به سليقه كاربران محل قرارگيري آن متفاوت خواهد بود . ولي معمولا در بالاترين قسمت از صفحه مورد نظر قرار مي گيرد . مي توان بين عنوان با نوشته مربوطه لينكي برقرار نمود تا كاربران بتوانند با كليك بر روي آن به مطلب ارسال شده ارجاع داده شوند . براي اين كار كافيست تا مقدار [postadress] را براي خصيصه Href براي تگ A در نظر بگيريد و [posttitle] را به عنوان نام لينك قرار دهيد . به عنوان مثال :     <a href="[postadress]"> [posttitle]</a> : عنوان


          تگ [fullpostdate] :
تگ تاريخ ، تاريخ ارسال مطلب شما را جايگزين خواهد كرد . در هر تاريخي يادداشت خود را ارسال كرده باشيد ، همان تاريخ براي مطلب شما به ثبت خواهد رسيد .


          تگ [postauthor] :
نام نويسنده مطلب را مي توان با به كار بردن اين تگ عنوان نمود .


          تگ [privatemessages] :
جايگزين اين تگ ، نمايش دهنده مقدار عددي نظرات ارسال شده براي شما به صورت خصوصي است .

 

 

 نحوه كاربرد تگ ها در اين قسمت به عنوان مثال به صورت ذيل مي باشد :


عنوان مطلب : <a href="[postadress]"> [posttitle]</a>
تاريخ : [fullpostdate]
نويسنده : [postauthor]
مطالب خصوصي : [privatemessages] عددنوشته شده توسط ساسان نوبخت در ساعت ۱۶:۱۹:۴۶ ۰
 درس دهم : معرفي تگ هاي آمار وبلاگ ( آموزش تگ های میـهن بلاگ )
  

خوب آخرين بخش از تگ هاي ميهن بلاگ رو براتون آماده كردم . ديگه با معرفي اين بخش تمامي كدهاي مربوط به قالب اصلي قالب رو براتون معرفي كردم . بعدش ميريم سراغ تگ هاي مربوط به بخش نظرسنجي .

 

به منظور ارزيابي و مقايسه وب سايت ها و وبلاگ هاي پر محتوا و بالطبع پر بيننده با انواع مشابه كه از لحاظ محتوا در عرصه اينترنت ، ضعيفتر ظاهر شده اند ، معيارهاي متفاوتي وجود دارد . يكي از اين معيارها بررسي آمار وب سايت يا وبلاگ مورد نظر و مقايسه آن با موارد مشابه است . در حقيقت سيستم اماري ، در بر گيرنده اطلاعات خامي است كه بررسي آن ، سهولت در كار ارزيابي را به همراه خواهد داشت .
از طرفي اين سيستم به نوعي در برگيرنده بازخوردهايي خواهد بود كه از بينندگان آن انتظار مي رود . بدين مفهوم كه مثلا آيا مطلب ارسالي شما براي بينندگان آنقدر جذاب بوده است كه وي را وادار به گذاشتن كامنت براي شما كرده باشد يا خير . و آيا آن بيننده دوباره به وبلاگ شما سر خواهد زد . هر كاربر چند بار از وبلاگ يا وب سايت شما بازديد كرده است و موارد مشابه اي از اين دست ... . به كاربردن آمار در هر وبلاگ يا وب سايتي ، بيانگر اهميت نويسنده آن به بينندگان و نيز دخيل كردن آنان در امر ارزيابي به طور غير مستقيم خواهد بود . با بيان اين توضيحات به مطرح كردن تگ هاي مورد استفاده در قسمت آمار وبلاگ خواهيم پرداخت .
 

تگ های آمار وبلاگ <static> :

اين تگ به عنوان يك تگ مادر در قسمت نظرسنجي در وبلاگ به كار مي رود . بنابراين داراي تگ هاي فرزند نيز خواهد بود كه در مورد آنها توضيحات كامل داده خواهد شد . ذكر اين نكته ضروري است كه كليه تگ هاي ذيل در ميان تگ <static>......</static> قرار خواهند گرفت .

 

          تگ [ today] :
جايگزين اين تگ مقدار عددي بازديدهايي خواهد بود كه بصورت روزانه (24 ساعته) انجام مي گيرد . بدين مفهوم كه امروز چند بار از وبلاگ شما بازديد به عمل آمده است . پس از اتمام روز (24 ساعت) ، شمارنده كار خود را از سر گرفته و آمار روز جديد را به نمايش در مي آورد .

          تگ [lastday ] :
جايگزين اين تگ مقدار عددي بازديدهايي خواهد بود كه طي روز گذشته انجام شده است . بديهي است هر تعداد بيننده اي كه امروز از وبلاگ شما بازديد نمايند ، پس از اتمام روز ، مقدار عددي آن به روز قبل منتقل خواهد شد .

          تگ [ all] :
اين تگ دربرگيرنده مقدار عددي كليه بازديدها از وبلاگ شما از زمان افتتاح آن مي باشد .

          تگ [totalpost ] :
جايگزين اين تگ مقدار عددي كليه ارسال هاي شما (مطالب ارسالي) از زمان افتتاح وبلاگ خواهد بود .

          تگ [ totalcomment] :
نشاندهنده مقدار عددي كليه نظراتي است كه از طرف بينندگان براي شما ارسال شده است .

          تگ [generation ] :
اين تگ مدت زمان بارگذاري صفحه را ارزيابي كرده و مقدار عددي آن را بر حسب ثانيه به نمايش در خواهد آورد .

 

نحوه استفاده از تگ هاي نظرسنجي به عنوان مثال به صورت زير خواهد بود :


<static>
[ today] : بازديد هاي امروز
[lastday ] : بازديد هاي ديروز
[all ] : كل بازديد ها
[totalpost ] : كل مطالب
[totalcomment ]: كل نظرها
[ generation] : مدت زمان بار گذاري
<static/>

 


 

پس با اتمام آموزش تگ هاي بخش اصلي از اين به بعد ميريم سراغ تگ هاي بخش نظرسنجي يك وبلاگ در سيستم ميهن بلاگ كه به نوبه خود مهم اند .نوشته شده توسط ساسان نوبخت در ساعت ۱۶:۱۵:۱۷ ۲
 درس نهم : معرفي تگ هاي نظرسنجي ( آموزش تگ های میـهن بلاگ )
  

سيستم نظرسنجي كه بصورت پايه در ميهن بلاگ براي استفاده كاربران آن قرار داده شده است كمك خواهد مي كند تا پوشش مناسبي به اين مطلب داده شود و بدين ترتيب كاريران عزيز ، بي نياز از استفاده از سيستم هاي نظر سنجي طراحي شده توسط ديگر وب سايت هاي خارجي و يا ايراني خواهند بود . در اين مبحث به معرفي تگ هاي به كار رفته در قسمت نظر سنجي خواهيم پرداخت .
 

تگ های نظرسنجي وبلاگ <pool> :

اين تگ به عنوان يك تگ مادر در قسمت نظرسنجي در وبلاگ به كار مي رود . بنابراين داراي تگ هاي فرزند نيز خواهد بود كه در مورد آنها توضيحات كامل داده خواهد شد . ذكر اين نكته ضروري است كه كليه تگ هاي ذيل در ميان تگ <pool>......</pool> قرار خواهند گرفت .

 

          تگ [poolquestion] :

تگ "سوال نظر سنجي" بيان كننده سوالي خواهد بود كه نويسنده وبلاگ آن را در قسمت مديريت نظر سنجي مطرح خواهد نمود . جايگزين اين تگ دقيقا متن نوشته شده در كادر مربوط به سوال نظر سنجي خواهد بود .

 

          تگ [pooloptions] :

اين تگ در واقع به در بر گيرنده Option يا همان انتخاب هايي است كه در جواب به سوال مطرح شده در اختيار كاربران براي امتياز دهي قرار داده مي شود و كاربران با مشاهده و تنها انتخاب يكي از گزينه ها شما را در رسيدن به هدفتان ياري خواهند نمود . جايگزين اين تگ انتخاب هايي است شما به ترتيب اولويت از 1 تا 5 در قسمت مديريت نظرسنجي وارد نموده ايد . مكان استفاده از اين تگ نيز درست بعد از تگ [poolquestion] مي باشد .
 

          تگ [poolbutton]:

جايگزين اين تگ دكمه اي خواهد بود كه مقدار نمايشي آن بصورت پيش فرض در ميهن بلاگ با نام " نتيجه " ذكر شده است . در حقيقت شما بعدا مي توانيد آن را تغيير دهيد و مقدار حروفي دلخواه خود را جايگزين نماييد . همچنين شما مي توانيد با ذكر كلاس مرتبط با اين تگ ، فرمت هاي مختلفي را براي آن معرفي نماييد . مكان استفاده از اين تگ در كنار تگ بالايي و يا در زير آن مي باشد .

 

توجه : به منظور تعيين ويژگي ها براي دكمه نتيجه در ميهن بلاگ ، بصورت پيش فرض ، كلاسي به آن اختصاص داده شده است . بدين مفهوم كه با ذكر نام اين كلاس در قسمت استايل هاي وبلاگ خود مي توانيد تمامي موارد ذكر شده از قبيل رنگ قلم ، اندازه قلم ، راست نويسي يا چپ نويسي و ... را تغيير دهيد .
نام اين كلاس همان "PoolButton" خواهد بود . توجه به "case sensitive" بودن حروف را فراموش نكنيد.
 

نحوه استفاده از تگ هاي نظرسنجي به عنوان مثال به صورت زير خواهد بود :


<pool>[poolquestion] <br> [pooloptions]<br>[poolbutton] </pool>نوشته شده توسط ساسان نوبخت در ساعت ۱۶:۱۳:۴۵ ۰
 درس هشتم : تگ های مربوط به خبرنامه ( آموزش تگ های میـهن بلاگ )
  

بابت اين وقفه طولاني اي كه توي آموزش تگ هاي ميهن بلاگ رخ داد منو ببخشيد . انشاالله از الان هر دو مطلب يك مطلب از ميهن بلاگ مي زارم كه زود همتون بتونين قالب طراحي كنيد .

 

تگ های خبرنامه وبلاگ < mailinglist> :

اين تگ به عنوان يك تگ مادر در قسمت خبرنامه در وبلاگ به كار مي رود . بنابراين داراي تگ هاي فرزند نيز خواهد بود كه در مورد آنها توضيحات كامل داده خواهد شد . ذكر اين نكته ضروري است كه كليه تگ هاي ذيل در ميان تگ

 <mailinglist>......<mailinglist> قرار خواهند گرفت .

 

          تگ [ mailaction] :

تنها تگي كه در قسمت  تگ خبرنامه به كار مي رود خواهد بود . جايگزين اين تگ ، جعبه خبرنامه و دكمه اي خواهد بود كه سبب عضويت در خبر نامه وبلاگ خواهد شد . براي تغيير در فرمت جعبه و دكمه مورد نظر نيز كلاس هايي وجود دارد كه با ذكر آنها در قسمت استايلها مي توانييد تغييرات را مشاهده كنيد كه در زير ذكر شده اند :

 

توجه : به منظور تعيين ويژگي براي جعبه و دكمه خبرنامه در ميهن بلاگ ، بصورت پيش فرض ، كلاسي به آن اختصاص داده شده است . بدين مفهوم كه با ذكر نام اين كلاسها در قسمت استايلهاي وبلاگ خود مي توانيد تمامي موارد ذكر شده از قبيل رنگ قلم ، اندازه قلم ، راست نويسي يا چپ نويسي و ... را تغيير دهيد .
نام اين كلاس براي جعبه خبرنامه "MailInput" و براي دكمه عضويت "MailBTN" خواهد بود . توجه به "case sensitive" بودن حروف را فراموش نكنيد .
 

نحوه استفاده از تگ هاي خبرنامه به عنوان مثال به صورت زير خواهد بود :

 

<mailinglist>[mailaction ] </mailinglist>نوشته شده توسط ساسان نوبخت در ساعت ۱۶:۱۱:۵۱ ۰
 درس هفتم : تگ های مربوط به جستجو ( آموزش تگ های میـهن بلاگ )
  

تگ های جستجو وبلاگ <search> :
اين تگ به عنوان يك تگ مادر در قسمت جستجو در وبلاگ به كار مي رود . بنابراين داراي تگ هاي فرزند نيز خواهد بود كه در مورد آنها توضيحات كامل داده خواهد شد . ذكر اين نكته ضروري است كه كليه تگ هاي ذيل در ميان تگ <search>......<search> قرار خواهند گرفت .

          تگ [searchbox] :
تگ " جعبه جستجو " همانطور كه از نامش پيداست محلي است براي نوشتن موضوعاتي كه تمايل به پيدا كردن آنها داريد . بنابراين جايگزين اين تگ يك جعبه جستجو مانند جعبه جستجوي سايت گوگل و يا ياهو است كه مي توان اندازه ، رنگ زمينه  ،ميزان فونت ، رنگ فونت ، بوردرها و ... را نيز در آن تظيم كرد .


          تگ [searchbtn] :
جايگزين اين تگ دكمه اي خواهد بود كه مقدار نمايشي آن بصورت پيش فرض در ميهن بلاگ با نام " بگرد " ذكر شده است ( تقريبا هم معني با كلمه search ) . در حقيقت شما بعدا مي توانيد آن را تغيير دهيد و مقدار حروفي دلخواه خود را جايگزين نماييد . همچنين شما ميتوانيد با ذكر كلاس مرتبط با اين تگ ، فرمت هاي مختلفي را براي آن معرفي نماييد .مكان استفاده از اين تگ در كنار تگ بالايي و در زير آن ميباشد .

نحوه استفاده از تگ هاي جستجو به عنوان مثال به صورت زير خواهد بود :

<search>[searchbox] [searchbtn] </search>


یک نوع جستجوی دیگه هم هست که توی وبلاگ می زارن ولی با این فرق داره . فرقشون اینه که جستجوی بالا مطلب رو در تمام صفحات جستجو می کنه ولی این جستجویی که من می گم فقط كلمه رو در همون صفحه جستجو می کنه . قبلا مطلبشو گذاشتم . می تونین از اینجا بخونینش .نوشته شده توسط ساسان نوبخت در ساعت ۲۳:۴۸:۲۸ ۰
 درس ششم : لینکستان و لینکدونی ( آموزش تگ های میـهن بلاگ )
  

در ادامه آموزش تگ های میهن بلاگ به برسی تگ های لينكستان و لينكدوني در يك وبلاگ خواهيم پرداخت .


1- تگ هاي لينكستان وبلاگ <links> :
اين تگ به عنوان يك تگ مادر در قسمت لينكستان وبلاگ به كار مي رود . بنابراين داراي تگ هاي فرزند نيز خواهد بود كه در مورد آنها توضيحات كامل داده خواهد شد . ذكر اين نكته ضروري است كه كليه تگ هاي ذيل در ميان تگ <links>....</links> قرار خواهند گرفت.
تگ [linkhref] :
تگ " آدرس لينك" به عنوان يك مقدار براي خصيصه Href در تگ <A> به كار مي رود و جايگزين آن كليه آدرس هاي وارد شده توسط مدير وبلاگ ، در قسمت مربوط به آدرس لينك(در لينكستان) ميباشد . بدين معنا كه مشاهده كنندگان وبلاگ با كليك بر روي اين لينك به صفحات مورد نظر مدير وبلاگ راهنمايي مي شوند.

تگ [linktitle] :
تگ " توصيف لينك" به عنوان يك مقدار براي خصيصه title در تگ <A> به كار مي رود و جايگزين آن كليه توصيفاتي است كه به لينكهاي مورد نظر اختصاص داده شده است . بدين معنا كه مشاهده كننده وبلاگ با نگه داشتن موس براي چند ثانيه روي لينك مورد نظر مي تواند شاهد توصيف لينك مورد نظر باشد .

تگ [linkname] :
جايگزين اين تگ نام لينك مورد نظر مي باشد و معمولا نيز به عنوان نام لينك ( نامي كه ديگران روي آن كليك خواهند كرد ) به كار مي رود .

نحوه كاربرد تگ ها به عنوان مثال به صورت ذيل ميباشد :


<links>
<a href="[linkhref]" title="[linktitle]">[linkname]</a>
<links/>


2- تگ هاي لينكدوني وبلاگ <linkdump> :
اين تگ به عنوان يك تگ مادر در قسمت لينكدوني وبلاگ به كار مي رود . بنابراين داراي تگ هاي فرزند نيز خواهد بود كه در مورد آنها توضيحات كامل داده خواهد شد . ذكر اين نكته ضروري است كه كليه تگ هاي ذيل در ميان تگ <linkdump>....</linkdump> قرار خواهند گرفت .

تگ [dumphref] :
تگ " آدرس لينك" به عنوان يك مقدار براي خصيصه Href در تگ <A> به كار مي رود و جايگزين آن كليه آدرس هاي وارد شده توسط مدير وبلاگ ، در قسمت مربوط به آدرس لينك(در لينكدوني) ميباشد . بدين معنا كه مشاهده كنندگان وبلاگ با كليك بر روي اين لينك به صفحات مورد نظر مدير وبلاگ راهنمايي مي شوند .

تگ [dumptitle] :
تگ " توصيف لينك" به عنوان يك مقدار براي خصيصه title در تگ <A> به كار مي رود و جايگزين آن كليه توصيفاتي است كه به لينكهاي مورد نظر اختصاص داده شده است . بدين معنا كه مشاهده كننده وبلاگ با نگه داشتن موس براي چند ثانيه روي لينك مورد نظر مي تواند شاهد توصيف لينك مورد نظر باشد .

تگ [dumpname] :
جايگزين اين تگ نام لينك مورد نظر مي باشد و معمولا نيز به عنوان نام لينك ( نامي كه ديگران روي آن كليك خواهند كرد ) به كار مي رود .

تگ [dumpclicks] :
اين تگ نمايش دهنده تعداد كليك هايي است كه كاربران و مشاهده كنندگان وبلاگ بر روي لينك كرده اند و جايگاه آن معمولا بعد از تگ [dumpname] مي باشد .


نحوه كاربرد تگ ها به عنوان مثال به صورت ذيل ميباشد :


<linkdump>
<a title="[dumptitle]" href="[dumphref]">[dumpname]([dumpclicks])</a>
<linkdump/>


تگ آرشيو لينكدوني [dumparchive] :
آرشيو لينكدوني همانطور كه از نامش پيداست محلي براي نگهداري كليه آدرس هاي وارد شده مورد نظر مدير وبلاگ مي باشد و در صورتي كه كاربري تمايل به مشاهده تمامي آدرس هاي ثبت شده توسط مدير داشته باشد مي تواند با كليك بر روي اين لينك به آن دسترسي پيدا كند . تگ " آرشيو لينك" به عنوان يك مقدار براي خصيصه Href در تگ <A> به كار مي رود و جايگزين آن كليه لينك هاي وارد شده در قسمت لينكدوني توسط مدير وبلاگ مي باشد .


نحوه كاربرد تگ ها به عنوان مثال به صورت ذيل ميباشد :


<A/> آرشيو لينكدوني <"[A href="[dumparchive>نوشته شده توسط ساسان نوبخت در ساعت ۲۳:۲۳:۰۰ ۱
صفحات دیگر سایت
۱ ۲
منوی کاربردي
           
یاهو مسنجر :


جستجوورود به سيستم
نام کاربری :
كلمه عبور :
رمز عبور خود را فراموش كرده ايد ؟
ثبت نام در سايت
دوستان
سايت مركزي آموزش ايرانيان ( ۴۸۰۶ )
Pix2Pix.Org |عکس هاي کمياب ( ۶۵۲۷ )
اولين سيستم مديريت سايت كاملا فارسي ( ۶۱۳۳ )
مقالات برتر
قالب C130 براي كاربران بلاگفا
قالب اورنگ براي كاربران بلا ...
كد منوي كاربري براي وبلاگ ه ...
قالب ريمام براي كاربران بلا ...
قالب اورنگ براي كاربران ميه ...
قالب C130 براي كاربران ميهن ب ...
قالب ريمام براي كاربران ميه ...
یک تصویر واقعا جالب
آموزش كامل پيوند زدن وبلاگ ...
طراحي يك تصوير مرتبط با منا ...
نظرسنجي
نظر شما در مورد سيستم جديد سايت چيست ؟
فوق العاده
عالی
متوسط
خوب
كد امنيتي :
نوشته داخل عكس را با دقّت در جاي مربوط به كد امنيتي وارد نماييد .
 
لوگوي سايت


Powered From Parsi Php Blog CMS .:. All Rights Reserved 1385-1387 © By I®oweb .:. Template Designed By Sasan Nobakht